obklady

Speciální nehořlavé obklady

Jedním ze základních požadavků požárních předpisů je vytvoření podmínek zajišťujících bezpečnou evakuaci osob z hořícího objektu. K tomuto účelu jsou navrhovány únikové cesty.

 

Akustické obklady zvuk účinně pohlcují, odrážejí nebo rozptylují. S jejich pomocí dosahujeme v uzavřeném prostoru požadované akustické kvality, zejména snížení doby dozvuku a zlepšení poslechových podmínek.

 

Dlouhodobá spolupráce se společností Grena, která se zabývá vývojem a prodejem nehořlavých obkladů.

Josef Krauskopf

Realizace návrhů

navrhy

Individuální řešení

namiru

Výroba na míru

vyroba

Doprava a montáž

stehovani

Montáž chráněné únikové cesty

Chráněné únikové cesty musí být nejméně ve III. stupni požární odolnosti při h<- 30 m a ve IV. stupni při h<- 60 m. Typy chráněných únikových cest. Podle doby, po kterou se při požáru mohou osoby v únikové cestě bezpečně zdržovat, se chráněné únikové cesty dělí na:

 • Chráněné únikové cesty typu A
 • Chráněné únikové cesty typu B
 • Chráněné únikové cesty typu C

Chráněné únikové cesty musí mít nouzové osvětlení funkční i za požáru po dobu: u typu A 15 min., typu B 30 min. a C 45 min.

Je nutné si uvědomit, že únikové cesty mají zajistit bezpečnou evakuaci osob ohrožených požárem a rychlé a účinné záchranné práce zasahujících jednotek požární ochrany.

Zároveň nelze očekávat, že únikové cesty budou stroze sloužit jen svému účelu, tedy evakuaci osob a nebudou využity i jako část interiéru. Proto je třeba volit vhodné materiály, které splňují nejen hledisko bezpečnosti - nehořlavé materiály, tak i hledisko estetiky. Jedním z těchto materiálů jsou výrobky našeho partnera společnosti Grena, nehořlavé a protipožární desky Grenamat, které slouží pro interiérové obklady únikových cest, případně pro výrobu nábytku, revizních uzávěrů v únikových prostorech apod. Desky jsou nehořlavé, dle reakce na oheň v třídě A1 (Grenamat AL) případně ve třídě reakce na oheň B (Grenamat B). Oba typy desek je možné upravovat různými dekorativními povrchy při splnění požárně technických požadavků.

Akustické panely

Mimo spolupráci se společností Grena na chráněných únikových cestách spolupracujeme i v oblasti akustických obkladů. Akustické obklady zvuk účinně pohlcují, odrážejí nebo rozptylují. S jejich pomocí dosahujeme v uzavřeném prostoru požadované akustické kvality, zejména snížení doby dozvuku a zlepšení poslechových podmínek. Jsou kombinovány z jednotlivých akustických prvků a materiálů, které v navržených sestavách tvoří vlastní interiérové obložení místnosti. Barevnost, typ perforace, druh materiálu obkladu lze vybrat z velkého množství nabízených povrchů.

Akustické panely typů AK 01 - AK 06

Provedení námi nabízených akustických panelů:akusticky-panel

 • Grenamat AL, nehořlavý A1, případně A2-s1,d0
 • Grenamat B, třída B-s1,d0
 • Povrchová úprava - HPL, CPL, dýha
 • Perforace 5,44% - 17,33%
 • Velikost panelu 600 x 600; 1200 x 600 mm
 • Tloušťka jádra 10, 12 nebo 16 mm, dle typu
 • Polepeno akustickým rounem
 • Provedení hran dle požadavku

Více informací o nehořlavých obkladech naleznete na www.grena.cz

Napište nám

Jméno
Neplatný Vstup

Telefon
Neplatný Vstup

Co Vás zajímá
Neplatný Vstup

Opište kód(*)
Opište kód Neplatný Vstup

Copyright © 1996 - 2024 DŘEVO PRO spol. s r.o. Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies.
Vytvořeno v Unismini